Fryzury, które dodadzą Ci lat

21 maja 2014

shutterstock_161317658
Tapir
W Polsce słowo tapir nie ma zbyt dobrego odźwięku. Wielu osobom kojarzy się z pełną objętości fryzurą w stylu lat 80. Fryzjerzy oswoili poplątane kosmyki i często stosują metodę tapirowania do tworzenia fryzur okolicznościowych. Trzeba jednak pamiętać, że zaczesanie włosów w ten sposób zawsze dodaje kilka dodatkowych lat- zwłaszcza jeśli uwieńczy się ją sporą ilością lakieru.

Proste, równo obcięte włosy
Proste linie wyraźnie podkreślają rysy twarzy, zatem jeśli zależy Ci na ukryciu mankamentów skóry, powinnaś choć odrobinę wystopniować włosy. Cieniowanie, czy strzępienie nadaje fryzurze lekkości i swobody.

Za krótkie włosy
Spójrz tylko na dojrzałe panie. Jaką zwykle mają fryzurę? Krótkie włosy to dla nich podstawa, wciąż spotyka się tylko nieliczne przypadki, gdy kobieta ma dłuższe włosy. To uwarunkowanie kulturowe często zapędza w kozi róg, ponieważ włosy nie mogą być krótkie dla zasady. Powinny być odpowiednio dobrane do kszatłtu twarzy. Włosy ścięte na zapałkę nie tylko nie odmłodzą, ale w wielu przypadkach niestety ukryją kobiecość.

Kolorowe włosy
W tym sezonie są bardzo w trendzie, ale wykonanie mistrzowskiej koloryzacji jest naprawdę trudne. We fryzjerstwie od lat stosuje się zasadę- farbowania włosów tylko na kolory podstawe. Używanie barw, które nie stworzyła matka natura, często zakrawa o śmieszność. Zwłaszcza w wypadku starszych pań, które zamiast dodać sobie szyku i klasy, próbując ratować się przed ubiegiem czasu, farbują włosy na punkowy róż.

Tleniony blond
Utleniacze i rozjaśniacze swój szczyt popularności przeżywały kilka lat temu, ale po dziś dzień widać, że trend jeszcze się nie znudził. Tleniony, blady blond powinien być również wykonany przez profesjonalny salon fryzjerski. W innym wypadku zamiast pięknej, nowoczesnej fryzury, uzyskasz przeżółcone, wysuszone włosy. Taki look nie wygląda gwiazdorsko, a tandetnie, a przywracanie włosów do dobrej kondycji będzie kosztowało Cię fortunę.

Czerń
W fryzjerskim słowniku nie istnieje takie słowo jak “czerń”. Wielu specjalistów uważa, że nie powinno się stosować koloru bez koloru, bo postarza, ukazuje wszystkie niedoskonałości skóry, sprawia, że wygląda się na zmęczoną i osłabioną. Do tego wyostrza rysy twarzy. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zafarbowanie włosów nawet najciemniejszy z możliwych odcień brązu, który choć odrobinę odbije promienie słoneczne i nada twarzy blasku- na przykład caffe mocca. Jeśli na Twojej głowie już jest czarny kolor, postaraj się stopniowo dodawać jaśniejsze pasemka. Oczywiście nie powinny być to pasemka blond, a najlepiej jaśniejsze o kilka tonów brązy. Dzięki tej metodzie będzie Ci równiez łatwiej pozbyć się koloru i stopniowo z niego “schodzić”, oszczędzając pieniądze na niszczącej dekoloryzacji. Ponadto refleksy dodają lekkości oraz młodzieńczego uroku.

Przedłużane włosy
Zabieg przedłużania włosów sprawił, że w końcu bezboleśnie i szybko zyskałyśmy szansę zrealizowania marzeń o długich włosach. W ekspresowym tempie, podczas krótkiej wizyty u fryzjera, bez inwestycji w kosmetyki pielęgnacyjne. Droga na skróty może okazać się właściwa jeśli kolor “nowych” włosów jest odpowiednio dobrany do Twoich naturalnych. Nie jest to jednak zabieg, który poleca się osobom z cieńkimi włosami, bo te jeszcze chętniej wypadają, łamią się i nie są w stanie utrzymać sztucznego włosa. W tym wypadku również lepiej udać się do specjalisty, który doradzi, czy naturalne kosmyki będą w stanie funkcjonować w nowym towarzystwie.

Perfekcyjne upięcia
Błąd ten zdarza się popełniać nawet gwiazdom. Nadmiar kosmetyków do stylizacji, sztywne “kopuły” z włosów sprawiają, że wygląda się poważniej. Nawet jeśli fryzura wygląda na dobrze ułożoną i przemyślaną, po dłuższym przyglądnięciu się jej, zauważa się, że włos jest maksymalnie przeciążony.